Двоє вінничан, один із яких спортсмен, а другий з дитинства має церебральний параліч, прийшли до головного офісу 1+1 зі своєю мрією – знайти можливість виготовити спорядження для того, аби здоровий друг виніс хворого на Говерлу.
Ця історія вразила працівників телеканалу, і вони вирішили допомогти.
Вінничанам вдалося знайти майстрів, які зроблять обладнання для виходу на Говерлу.
Коли я його вперше побачила, такого гарного, міцного хлопця, я подумала: які в нього можуть бути проблеми? А далі він мене вразив тим, як він розповідав про свого товариша Юрка, який не може ходити, але дуже хоче потрапити у гори, бо він там ніколи не був, – розповіла інформаційний продюсер ТСН Оксана Михайлюк.
Журналісти, продюсери обдзвонюють столичні фірми, які працюють зі скловолокном, карбоном, пластиком, але відповідь звідусіль стандартна – проект складний. Більшість відмовляється, інші просять багато часу і грошей на проектування та розробку.
Зрештою ТСН таки знаходить майстрів – це підприємство, яке проектує та шиє підвісні системи для дельтапланеристів, будує параплани, легкі літаки – до слова, одні з найкращих у світі. На їхніх ременях у прямому сенсі тримається життя спортсмена, але проблема у тім, що подібного спорядження, яке замовляють хлопці, ще ніхто не виготовляв. Без комп'ютерного моделювання та складних розрахунків статечні бородаті чоловіки обмірюють Женю – ручна робота. До проекту інженери одразу ж вносять кілька удосконалень.
Винести для натренованого спортсмена 63 кілограми на Говерлу – не таке вже й важке завдання, але винести живу людину – зовсім інше, зауважують інженери. Найменший поштовх Гоші – і Женя може втратити рівновагу, а відтак травмуватися або ж узагалі зірватися у прірву. Спорядження має міцно з'єднати двох друзів – зрештою, вони самі на час сходження мають стати єдиним цілим.
Роботи над спеціальним корсетом тривали два місяці, Євгену доводилося тричі приїздити на примірки. Замість Юри, якому важко добиратися з Вінниці, на плечі Жені застрибував оператор ТСН Роман Сукач, у якого приблизно однакова вага з Юрою.
Зрештою спорядження було готове. Це складна конструкція – корсет та "шерпа", легка карбонова накладка, яка має витримати усе навантаження. Насамкінець інженери здивували всіх своїм вчинком – вони не взяли з вінничан ані копійки. Пояснили це тим, що теж були молодими і мріяли про гори. Чи виявилося виготовлення обладнання надійним і чи здійснилася мрія двох молодих вінничан – продовження цієї історії ТСН покаже у середу, 12 липня, у випуску о 19:30.
За інформацією: ТСН