Влітку питання безпеки на водних об'єктах є вкрай актуальним, адже щороку купальний сезон спричиняє чимало клопоту для рятувальників. Вирушаючи до річок та озер на відпочинок, громадяни досить часто забувають про те, що саме елементарні і всім зрозумілі правила безпеки насправді можуть врятувати життя. Як наслідок — стрімко зростає кількість нещасних випадків на водоймах. Так, лише з початку червня кількість загиблих становить 185 чоловік.
Загалом з початку року на водоймах країни вже загинуло 416 людей, з яких 45 дітей. При цьому врятовано 323 людини, у тому числі 78 дітей.
Загалом, аби зменшити сумну статистику загибелі на водних об'єктах країни, фахівці ДСНС посилюють інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами у літній період щодо дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку.
Зважаючи на вражаюче збільшення кількості надзвичайних подій біля водойм, Державна служба України закликає:
∙ пам'ятайте – відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
∙ ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
∙ не виходьте у воду на човнах та катамаранах під час оголошення штормового попередження;
∙ не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
∙ не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
∙ не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
∙ не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
∙ температура води повинна бути не нижче +17 °С, в більш холодній перебувати небезпечно. Плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 – 5 хвилин;