У середу, 7 червня, у Вінниці в дворі будинку по вулиці Соборній, 101, що на площі Гагаріна, зібралися мешканці, аби з представниками міської влади обговорити пропозиції щодо реконструкції фасаду будівлі спільними силами.
Якщо мешканці знімуть балкони самостійно, ми зробимо фасад, відкриті балкони, потім надаємо дозвіл людям і вони всі під один стиль склять. Другий варіант: вони платять 30% від вартості балкона, ми робимо повністю фасади і балкони. Якщо мешканці погодяться, буде утеплено зовнішній і внутрішній фасади, замінено вікна на сходових клітинах, будуть ганочки відремонтовані, замінено покрівлю, водостоки, – говорить директор Департаменту міського господарства Григорій Пурдик.
Якщо середня вартість балкона у Вінниці – 24 тисячі гривень, то третина – це 8 тисяч, – підрахували у мерії.
Для молодих людей, які працюють, можливо, це й гарна пропозиція, але для пенсіонерів 8 тисяч – сума непідйомна. Ми, безумовно, хочемо засклені балкони, тут площа – там шум і пил, велика загазованість. А решту питань вирішимо, коли всі зберемось, – каже мешканець будинку Віктор Іванович.
Чекати рішення всіх мешканців ті, хто прийшов на збори разом з міськими посадовцями, вирішили ще тиждень. Адже із 44-х квартир на зустрічі було близько півтора десятка людей. Кажуть, повідомили про зібрання пізно – лише за добу.
- А в кого немає балкона, скільки платити? – запитала одна з пенсіонерок.
- У кого балкона немає, нічого платити не потрібно, – запевнив Григорій Пурдик.
- Тоді я на все згодна.
- А у мене два балкони і пенсія 1300 гривень, я нічого підписувати не буду, – сказала інша мешканка будинку і залишила збори.
Тому у мерії кажуть, що спрогнозувати рішення мешканців неможливо, адже для того, аби розпочати реконструкцію, потрібна згода усіх без винятку власників квартир. Інакше – виділені гроші спрямують на аналогічний ремонт іншого будинку в центрі міста.
Загальна вартість робіт за проектом – 4 мільйони 140 тисяч, переможець тендеру обіцяє зробити за 3 мільйони 800 тисяч.
У Вінниці розроблена концепція реконструкції фасадів центральної частини міста – від Соборної, 101 до головпоштамту. Вона затверджена сесією. Торік зробили один будинок, цьогоріч заплановано два – навпроти арки Центрального парку і по Соборній, 50, – розповів Григорій Пурдик.