Понад 780 гектарів нових лісів посадили цього року підприємства «Віноблагролісу». Заклавши нові культури у лісовому фонді та на землях, непридатних для сільськогосподарського виробництва, працівники 22-х дочірніх підприємств ВОКСЛП «Віноблагроліс» надалі дбатимуть про якість їхнього росту. Пріоритетною породою завжди був і залишається дуб.
Саджанці отримують з жолудів, шпигуючи їх в коробах, розсадниках та безпосередньо на землях лісового фонду, – зазначила головний лісничий підприємства Валентина Магдич. – Дуб полюбляє сусідство інших порід. Гарно вживається з липою, кленом, шпильковими та іншими культурами.
Серед лісоутворюючих порід, якими також збагачує природу нашого регіону «Віноблагроліс» – різновиди горіха, каштана, бук, берест, ясен, тополя, береза, верба. Велику увагу приділяють шпильковим культурам.
Спочатку їхнє насіння висівають у короби, а після дворічного віку висаджують у відкритий грунт, – розповів директор ДП «Вінницьий райагроліс» Магомед Магомаєв. – Окрім сосни та ялини, проводять експериментальні закладки площ модриною, ялицею.
Догляд за молодими насадженнями потребує багато фізичних і фінансових затрат. В перші роки їх просапують, прокошують ручним або механізованим способом. В подальшому у молодому лісі будуть проводити освітлення, прочищення, прорідження та прохідні рубки. В такий спосіб лісівники формують крону і стовбури дерев, бажаний склад і густоту насаджень, кількісне співвідношення між породами, виділяючи головну.
Ці роботи, в залежності від віку деревостанів і порід, можуть проводити до 40 років. Вони підвищують якість і товарність насаджень. Оскільки до «Віноблагролісу» увійшли колишні колгоспні ліси, в яких багато грабових та інших малоцінних насаджень, колектив щорічно працює над відтворенням лісового фонду високопродуктивними культурами.
Сьогодні залісненість в різних дочірніх підприємствах коливається від 25% до 4%, тоді як по області середня – 13%, – зазначив генеральний директор ВОКСЛП «Віноблагроліс» Анатолій Іванець. – Ліси обласного комунального підприємства віднесено до першої групи, які виконують переважно природоохоронні функції, також мають природно-заповідне та наукове, історичне значення.
За інформацією: Прес-служба Вінницької обласної ради