У п’ятницю, 19 травня, до Вінниці приїдуть близько 150 веслувальників з семи областей України для того, щоб взяти участь у турнірі з веслування «Дракони Вінниці».
З набережної біля фонтану вінничани матимуть змогу спостерігати за масштабним та феєричним шоу, де спортсмени змагатимуться на 20-тимісних каное, прикрашених головою та хвостом дракона. Офіційне відкриття заходу заплановано на 12 годину, хоча самі змагання розпочнуться ще з 10-ї і триватимуть приблизно до 18-ї години.
Змагання на драгонботах дуже давній, популярний та видовищний вид спорту. Україна, до речі, в ньому займає лідируючі позиції.
У Вінниці добре представлені веслувальні види спорту, у нас є річка і є де тренуватися, але чомусь драгонботу не було. Драгонбот – це такий масовий вид спорту, у якому задіюється, як правило, 20 чоловік. Дуже популярний, захоплюючий, командний і цікавий. У багатьох країнах він є фактично національним видом спорту. Україна в цьому виді займає лідируючі позиції, але саме Вінниця в ньому відставала, – розповів голова обласної федерації веслувального слалому, директор міської дитячо-юнацької спортивної школи № 2 Максим Фільваркін
Отож, до Дня Європи у Вінниці буде вперше проведено турнір з веслування на човнах «Дракони Вінниці». Формуванням вінницької команди займається олімпійська чемпіонка Інна Осипенко-Радомська.
Це буде дуже видовищно та гарно. Фінал буде проходити у вечері на фоні фонтану. Це буде як в Європі, люди зможуть гарно розміститися, провести час з дітьми, сім’єю, за когось повболівати, пережити приємні емоції, – каже голова Вінницької обласної федерації з веслування на човнах «Дракон», віце-чемпіон Європи з драгонботу Дмитро Гарник. – А загалом, це дуже доступний вид спорту, який не потребує якихось навиків. Природньо, що для професіоналізму потрібно тренуватися для того, щоб була можливість виїхати на міжнародні арени. Драгонбот не є на даний момент олімпійським видом спорту, входить в неолімпійську програму.
За інформацією: Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради