На Вінниччині хочуть підірвати штольню, де півтори доби шукали тіло загиблого чоловіка

Новини Вінниці

У четвер, 27 квітня, о 23.30 рятувальники дістали з-під завалів тіло 50-річного чоловіка, якого привалило у непрацюючій вапняковій штольні в Крижопільському районі. 

Повідомлення про те, що біля села Гарячківки у штольні закритого кар’єру з видобутку блоків вапнякової породи під завал потрапила людина до Служби порятунку надійшло 26 квітня о 15:10.

Як повідомили у ГУ ДСНС у Вінницькій області, за попередньою інформацією, у штольні кар’єру група з трьох осіб займалась вирощуванням грибів у мішках та несанкціоновано проводила видобуток вапнякових блоків. У результаті самовільного видобутку на відстані 420 метрів у глиб штольні, стався обвал породи між верхнім та нижнім ярусом, загальною вагою близько 30 тонн. Під завалом опинився чоловік та каменерізна машина з видобування вапнякових блоків. Двоє інших осіб встигли відбігти від місця обвалу. На іншій частині породи між ярусами утворилися тріщини на площі близько 100-150 кв. м та була загроза подальшого обвалу.

На місце події відразу було направлено відділення 20-ої Державної пожежно-рятувальної частини з Крижополя, відділення аварійно-рятувального загону спеціального призначення та мобільно-оперативну групу ГУ ДСНС України у Вінницькій області.

Загалом від  ДСНС на місці події працювало 17 чоловік особового складу та 4 одиниці техніки.

Через загрозу повторного обвалу породи, аварійно-рятувальні роботи було припинено.

27 квітня після півночі до місця події прибуло перше відділення гірничо-рятувального загону з міста Кропивницького, а на світанку – друге відділення із Кривого Рогу у кількості 14  чоловік особового складу на 2 одиницях  спецтехніки.

До речі, сюжет про загиблого Олександра Шеленговського рік тому знімав один з національних телеканалів. Тоді чоловік розповідав, як планує розвивати свій бізнес, вирощуючи гриби в закинутих шахтах. Щоправда, ні словом не обмовився про видобуток вапняку. Про це знали тільки місцеві. 

–        До мене така інформація не доходила, знав тільки, що тут вирощували гриби і продавали їх на базарі та в супермаркетах, – розповідає Гарячківський сільський голова Олег Котюжанський.

–        На той момент незаконного видобування вапняку не відбувалося, – додає заступник начальника Крижопільського відділення поліції Віталій Тур.

Чиновники кажуть, що попереджали про небезпеку.

–        Він при нас дав слово, що він не використовує і не буде більше використовувати цю штольню, але бачимо результат, – говорить голова Крижопільської РДА Валентин Панчук.

За словами фахівців-рятувальників, шансів вижити у чоловіка не було.

Двоє чоловіків, які врятувались під час обвалу, зараз спілкуються зі слідчими. Скільки всього людей незаконно видобували вапняк закинутих шахтах – наразі встановлюють правоохоронці. А для того, щоб зупинити небезпечний бізнес, тунель, скоріш за все, підірвуть. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *