Сьогодні, 20 квітня, у Вінниці відбулись публічні обговорення в рамках проекту «НАТО Радіомарафон» на тему «Розуміння НАТО: колективна оборона і не тільки».
Зокрема, із представниками громадськості, журналістами та студентами Донецького національного університету імені Василя Стуса зустрілась директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Маронкова.
В Україні дипломат працює недовго, тільки починає регулярні зустрічі з політиками, державними та громадськими діячами. Вінничанам вона розповіла, що свого часу її рідна Словаччина також переживала непрості часи реформ, які, зрештою, принесли користь країні.
Учасники зустрічі цікавились у пані Барбори, чи справді Україна не має шансів стати членом НАТО, поки триває окупація Криму ц окремих регіонів Донбасу.
Теоретично в договорі про створення Альянсу немає норми, яка б забороняла приймати до НАТО країни, що мають територіальні суперечки з іншими державами. Але на практиці з цим можуть бути проблеми. Просто, жодна з країн – нинішніх членів НАТО не мають територіальних проблем, тому практики прийому таких держав до Альянсу ще не має. У будь-якому випадку, має спочатку бути заявка про членство, далі все вирішуватимуть країни НАТО, – зазначила Барбора Маронкова.
Аби стати членом НАТО, Україна має «домашнє завдання»: проводити реформи, в тому числі – в армії. Ми маємо розвивати військо, яке буде потрібне Альянсу, – вважає експерт Національного інституту стратегічних досліджень Валерій Кравченко.
Представники Центру інформації та документації НАТО в Україні та партнерських громадських об’єднань розповіли вінницьким студентам про шляхи отримання інформації стосовно діяльності структур НАТО, озвучили та спростували основні стереотипи щодо Альянсу.
Крім того, серед молоді провели невеличку вікторину на знання історії та принципів діяльності НАТО.