Хто і як охороняє порядок у приміщенні ВААС

Новини Вінниці

Належна охорона суду – обов’язок правової держави. Це положення закріплено у Законі Україні «Про судоустрій і статус суддів». Зокрема,  у статті 160 цього Закону визначено, що підтримання громадського порядку у суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорону приміщень суду, органів та установ системи правосуддя, виконання функцій щодо державного забезпечення особистої безпеки суддів та членів їхніх сімей, працівників суду, забезпечення безпеки учасників судового процесу здійснює Служба судової охорони.

Проте, поки Служба судової охорони не почала виконувати свої повноваження, діє Тимчасовий порядок, затверджений рішенням Вищої ради юстиції № 347/0/15-1 від 26.12.2016 та наказом Міністерства внутрішніх справ України №1352 від 26.12.2016 відповідно до якого забезпечення охорони приміщень суду, органів та установ системи правосуддя, підтримання громадського порядку покладено на підрозділи Національної поліції України та Національної гвардії України.

Так, у холі першого поверху приміщення Вінницького апеляційного адміністративного суду обладнано пункт пропуску, де постійно чергують представники Національної поліції України. Однак забезпечення громадського порядку у приміщенні суду покладено і на службу судових розпорядників, яка є кожному суді України (У ВААС – відділ судових розпорядників). Цей обов’язок закріплено у Положенні про службу судових розпорядників та організацію її діяльності.

Щодня на першому поверсі приміщення ВААС поряд з представником Національної поліції України чергує судовий розпорядник. Це чергування відбувається згідно зі встановленим графіком. Адже, окрім функцій з охорони, вони виконують і інші посадові обов’язки, пов’язані з підготовкою до судового процесу та його проведенням.

До завдань судового розпорядника входить:

а) налагодження співпраці з працівниками Національної поліції України під час забезпечення ними громадського порядку у приміщенні суду;

б) сприяння здійсненню додаткових заходів безпеки щодо конкретних осіб.

У разі виникнення непередбачуваних ситуацій, які спричинюють порушення громадського порядку у приміщенні суду, судовий розпорядник має повне право видалити його з приміщення суду або ж  звернутись за допомогою до працівників Національної поліції України для затримання та притягнення порушників до адміністративної відповідальності.

У випадку, коли учасники судового процесу приходять до суду з громіздкими речами або речами, які заборонено приносити до приміщення суду, судовий розпорядник надає таким особам роз’яснення та рекомендує залишати їх у камерах схову, розміщених за пунктом охорони. Також судовий розпорядник у разі потреби пояснює громадянам, куди їм необхідно звернутись для подання необхідних документів чи отримання інформації, а у холодний період року нагадує відвідувачам про можливість залишати верхній одяг у гардеробі тощо.

Отже, підтримання громадського порядку у приміщеннях суду полягає у забезпеченні контролю за встановленими правилами перебування у суді, запобіганні правопорушень з боку громадян та посиленні додаткових заходів безпеки щодо конкретних осіб.

За інформацією відділу судових розпорядників

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *