Директор вінницького музею представив свій мистецький доробок у Рівному

Новини Вінниці

10 лютого 2017 року в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки робіт художника, Заслуженого діяча мистецтв України,  директора Вінницького літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського Федора Панчука.

Велика зала музею наповнилася буянням кольорів, які, здавалося, от-от вихлюпнуться з-за меж полотен. Самежиття вирує на картинах художника, заповнює душу радістю, теплом і відчуттям гармонії. І поруч – спокійні полотна, заповнені глибинним змістом, який несуть в собі знаки, символи, породжені трипільською культурою.

24 великі за розміром полотна об’єднуються в  дві теми – «бурхливу і символічну» (Віктор Луц), і  презентують світосприйняття Ф. Панчука.

Про свої враження від виставки говорили Віктор Луц – завідувач художнього відділу музею – «картини відзначаються мажорним колоритом»; Віктор Гвоздинський – відомий рівненський художник. Він, зокрема, зазначив, що в картинах Ф. Панчука він бачить традиції К. Білокур, М. Приймаченко. Пан  Віктор також висловив цікаву пропозицію – чому б наше місто не прикрашати ось такими картинами з орнаментами, символами, як на картинах Ф. Панчука, які несуть в собі прадавні коди світогляду українців.

Слід сказати, що ця виставка організована завдяки тісній співпраці музею з Рівненським інститутом Київського університету права. Справа в тому, що цей навчальний заклад не лише дає студентам професійну освіту, але і створює різні проекти, які знайомлять їх також і з національною та світовою культурою, мистецтвом. Серед таких заходів є і регулярні виставки картин, фотовиставки та інші мистецькі проекти. Саме після експонування в Рівненському інституті права виставка робіт Федора Панчука з’явилася в нашому музеї. Тепер її зможуть побачити більше мешканців Рівного. Художник уже оголосив, яку картину він подарує музею. 

Юрій Бошицький, ректор Київського університету права НАН України, розповів про культурно-мистецькі проекти, які втілюються зокрема в Рівненському інституті. Він також озвучив дуже цікаву ідею – культурно-мистецький обмін з містами Угорщини. Художники, митці Рівненщини зможуть обмінюватися виставками зі своїми угорськими колегами. Напрацювання щодо зв’язків з художніми спілками Угорщини у нього є. Наші художники, а музейники особливо, зраділи такій пропозиції. 

Виставка триватиме впродовж двох тижнів.

Лілія Толстуха,
с.н.с. РОКМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *