Рівень злочинності на Вінниччині є дещо нижчим загальнодержавного показника. Зокрема, впродовж минулого року зменшилась кількість особливо тяжких кримінальних правопорушень, злочинів середньої та невеликої тяжкості. Про це, підбиваючи підсумки роботи відомства за минулий рік, повідомив прокурор Вінницької області В’ячеслав Соколовий.
За його словами, спостерігається зменшення кількості розбоїв, грабежів, тяжких тілесних ушкоджень, шахрайств та крадіжок, у тому числі з квартир. Вищим загальнодержавного є рівень розкриття кримінальних правопорушень. При цьому збільшилась кількість скерованих до суду кримінальних проваджень з обвинувальним актом.
У той же час, за словами В’ячеслава Соколового, додаткових координаційних зусиль прокурорів вимагають негативні тенденції у криміногенних процесах.
У регіоні зросла кількість тяжких кримінальних правопорушень та рецидивна злочинність. Дещо збільшилась кількість вбивств, тяжких тілесних ушкоджень, злочинів пов’язаних із дорожньо-транспортними пригодами, в тому числі зі смертельними наслідками. При цьому більше виявлено злочинів у сфері обігу наркотичних речовин, проти довкілля. Звичайно, такий стан можна пояснювати складною соціально-економічною ситуацією в державі, масштабним реформуванням всієї правоохоронної системи, недосконалим законодавством, як приклад, так званий «закон Савченко», за яким достроково звільнено понад дві з половиною тисячі злочинців, що відбували покарання в пенітенціарних установах області. Адже з числа достроково звільнених 32 повторно скоїли на території області тяжкі та особливо тяжкі злочини, в тому числі вбивства, розбійні напади, грабежі. Однак, ми повинні зрозуміти, що сьогодні в країні триває ще одна неоголошена війна. Це – війна зі злочинністю, корупцією, хабарництвом, яка кинула виклик нам усім. При цьому, ціна перемоги – це незалежність, економічне зростання та суверенітет нашої країни, – зазначив В’ячеслав Соколовий.
У керівництва прокуратури області викликає стурбованість стан розкриття умисних вбивств минулих років.
Ще не повною мірою використовується можливість проведення негласних слідчих дій при розслідуванні тяжких та особливо тяжких злочинів. Більше ніж на 5 тисяч зріс залишок кримінальних проваджень, розслідуваних слідчими поліції. Залишаються нерозкритими понад 100 розбоїв, більше 15 тисяч крадіжок та грабежів.
Більш ефективною повинна бути оперативно-розшукова діяльність територіальних органів поліції щодо розшуку 1728 злочинців та безвісно зниклих осіб, в тому числі 44 осіб, оголошених у розшук за КПК України (в редакції 1960 року).
Особливу стурбованість викликає стан додержання конституційних прав громадян у кримінальному провадженні.
Постійної уваги потребує нагляд за додержанням законів про адміністративні правопорушення під час адміністративного затримання, доставлення осіб, виконання адміністративних стягнень у виді арешту, громадських та виправних робіт.
Першочергову увагу, на думку прокурора області, слід приділити виявленню та розслідуванню кримінальних правопорушень про незаконне використання надр, земельних та лісових ресурсів, бюджетних коштів, передусім виділених для внутрішньо переміщених осіб.
За інформацією: Прес-служба прокуратури Вінницької області