Сьогодні, 26 грудня, вінницькі пластуни урочисто передали до міської ради Вифлеємський Вогонь Миру. За словами голови Вінницького осередку Національної скаутської організації «Пласт» Вероніки Бабич, лампаду з вогнем через австрійських друзів вінничани отримали безпосередньо з Вифлеєму – з місця народження Христа. Вогонь уже горить у Храмі Діви Марії Ангельської римокатолицької церкви, сьогодні ж його передали громаді Української греко-католицької церкви. Рознесуть Вифлеємський вогонь і по державних стурктурах та соціальних закладах.
Ми передаємо Вифлеємський вогонь Миру громаді міста Вінниці, щоб у домівках вінничан і в Україні був мир, злагода, щастя, взаєморозуміння, а у душах людей – бажання творити добро, – сказала Вероніка Бабич.
Лампаду з Вогнем Миру пластуни передали заступнику міського голови Галині Якубович. Вона подякувала скаутам за гарну традицію і запевнила, що стоятиме вогонь у холі міської ради, звідки кожен охочий може запалити свічку або лампадку і принести Вифлеємський вогонь додому.
Довідка. Віфлеємський вогонь Миру – це міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового. Її мета полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа. Акція започаткована 1988 року Австрійською телерадіокомпанією як благодійний вчинок — донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, котрі святкують Різдво поза домом — у лікарнях, сиротинцях тощо.
Вперше вогонь до України потрапляє ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли Вогонь передали в Україну на митному переході. Віфлеємський Вогонь, котрий символізує тепло, мир, злагоду і сподівання, Україною поширюють пластуни. Його передають від міста до міста й заносять у церкви, державні установи, школи, сиротинці, лікарні.
Віфлеємський вогонь Миру постійно горить у Віфлеємі, на місці народження Ісуса Христа. Не слід плутати його з Єрусалимським вогнем, що запалюється на Великдень. Цей вогонь є спомином про прихід на землю Ісуса Христа, котрий є символом любові та миру, визволенням від гріхів. Він визволяє людей з розпачу і дає силу, сподівання та надію.