Вінницька облрада ухвалила програму боротьби з онкологією

Новини Вінниці

Сьогодні, 20 грудня, під час засідання чергової 13-ої сесії Вінницької обласної ради депутати підтримали обласну програму «Боротьба з онкологічними захворюваннями на період 2017-2021 роки».

Зазначена програма розроблена, з метою поліпшення ранньої діагностики онкологічних захворювань, забезпечення медичних закладів вторинного та третинного рівнів, надання медичної допомоги лікувально-діагностичним обладнанням для підвищення ефективності лікування онкологічних хворих, що впливатиме на зниження рівня дорічної летальності вперше виявлених онкохворих та багаторічну виживаність онкохворих, а також зниження інвалідизації дорослого населення.

За інформацією керівництва профільного департаменту облдержадміністрації, щорічно в області реєструються понад 5 тисяч первинних онкологічних хворих, і за останні 30 років рівень захворюваності на злоякісні новоутворення у Вінницькій області зріс на 40%. На сьогодні в області проживає більше 40 тисяч осіб з онкологічними захворюваннями.

В структурі смертності у Вінницькій області злоякісні новоутворення посіли  друге місце після серцево-судинних захворювань. Рівень первинної інвалідності серед дорослого населення у Вінницькій області для злоякісних новоутворень становить 10,6 на 10 тисяч населення.

Таким чином, злоякісні захворювання спричиняють значне навантаження на охорону здоров’я області, викликаючи значну інвалідизацію серед працездатного населення та великий рівень смертності, що свідчить про надзвичайну гостроту проблеми, необхідність включення до системи протиракової боротьби не лише лікувально-профілактичні заклади, але й установи та заклади усіх галузей економіки, освіти та науки, культури, засобів масової інформації.

На сьогодні в області загальна кількість ліжок для лікування онкологічних хворих становить – 370, забезпеченість – 69,7 ліжок на 1000 первинних хворих при нормативі – 123,3 ліжка. У зв’язку з дефіцитом онкологічних ліжок в обласному клінічному онкологічному диспансері, біля 15 відсотків хворих, що потребують спеціального радикального лікування, лікуються в загально лікарняній мережі, де немає фахівців відповідної кваліфікації і умов для комплексного лікування з використанням не лише хірургічного, а й променевого та хіміотерапевтичного компонентів, без чого адекватне та ефективне лікування неможливе. Проліковані онкохворі у загально лікарняній мережі для надання і продовження спеціального лікування в обласний клінічний онкологічний диспансер не поступають.

Впровадження у світовій медичній галузі високоефективних методів доклінічної діагностики онкологічних захворювань дає можливість діагностувати рак на ранній стадії, коли застосовуються органоощадні методи лікування, збільшується тривалість та якість життя пацієнтів, покращується важливий показник роботи онкослужби – рівень до річного виживання онкологічних хворих з моменту встановлення діагнозу та багаторічна виживаність онкохворих.

Впровадження скринінгових методів у доклінічну діагностику злоякісних новоутворень дає можливість виявити ранні форми онкозахворювань, які можна лікувати менш травматичними методами. Забезпечення спеціалізованих онкологічних установ діагностичною та сучасною лікувальною медичною апаратурою дозволить проводити лікування онкохворих на високоспеціалізованому рівні, що дасть можливість дотримуватися прийнятих стандартів обстежень та лікування онкохворих на спеціалізованих ліжках, впровадити малоінвазивні методики лікування раку, а отже, зменшити інвалідизацію онкохворих.

Незадовільний існуючий матеріально-технічний стан обласного клінічного онкологічного диспансеру не дає змоги забезпечити повну реалізацію державних соціальних гарантій та дотримання нормативів спеціалізованої допомоги хворим на рак відповідно до затверджених протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю «Онкологія», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 вересня 2007 року № 554 з врахуванням змін. В умовах дефіциту бюджетного фінансування, фінансові ресурси обласного клінічного онкологічного диспансеру обмежені, що погіршує забезпечення онкологічних хворих хіміотерапевтичним лікуванням, без якого неможливе одужання хворого. У зв’язку з цим у 2-3 рази скорочується тривалість життя онкологічного хворого, зростає кількість хворих, які стають інвалідами.

Серед основних завдань Обласної програми «Боротьба з онкологічними захворюваннями на період 2017-2021 роки» є проведення ефективних профілактичних оглядів населення, покращення диспансерного спостереження передракових захворювань; забезпечення закладів охорони здоров'я необхідним діагностичним обладнанням для ранньої діагностики злоякісних пухлин; залучення засобів масової інформації, навчальних закладів та громадських організацій до більш широкого інформування населення з питань профілактики, раннього виявлення та ефективного лікування онкологічних захворювань; запровадження випуску програм з профілактики та раннього виявлення онкологічних захворювань на регіональних каналах телебачення і радіомовлення та тематичних публікацій у періодичних друкованих виданнях; удосконалення системи психологічної підтримки онкологічних хворих та членів їхніх сімей, зокрема, шляхом залучення волонтерів до такої роботи; сприяння розвитку міжнародного співробітництва з пріоритетних аспектів протиракової боротьби, розширенню співпраці в галузі онкології з міжнародними онкологічними науково-практичними установами; забезпеченню участі учених, фахівців та студентів у міжнародних науково-практичних конференціях, програмах обміну фахівцями та їх стажування, інших наукових і практичних заходах.

За інформацією: Прес-служба Вінницької обласної ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *