Джерелом водопостачання м. Вінниці є річка Південний Буг.
Основною проблемою джерела є “цвітіння” води – значний розвиток фітопланктону (водоростей).
Водозабір знаходиться на території Сабарівського водосховища, течія фактично відсутня. Річка втрачає природну здатність до самоочищення та перетворюється у своєрідний відстійник з умовами, сприятливими для розвитку водоростей.
Масовий розвиток фітопланктону призводить до появи неприємного запаху та зеленкуватого кольору води, погіршення кисневого балансу водойми. Підвищення біомаси водоростей у підсумку призводить до надходження у воду органічних речовин, які є причиною погіршення органолептичних показників (каламутності, запаху, кольоровості, смаку та присмаку).
Більше всього погіршення органолептичних показників відбувається в періоди міжсезоння. Саме тому зараз, коли річка вкрилася кригою, мешканці міста можуть відчувати неприємний запах питної води, який посилюється при нагріванні. В більшості випадків цей запах асоціюється з “рибним”. Насправді, він не має жодного відношення до риби, а обумовлений природними одорантами (речовинами з сильним запахом), які виділяються водоростями в період відмирання або в “стресових” для них ситуаціях (в даний час закриття річки кригою). Людина дуже чутлива до даних речовин. Деякі природні одоранти ми здатні відчувати на запах при наявності однієї молекули на 5 000 000 молекул води. В таких концентраціях одоранти не є шкідливими для людини, хоча і неприємні на відчуття.
Технологія очищення питної води дає можливість замаскувати “рибний” запах, збільшивши дозу хлору. Але, великі дози хлору призведуть до збільшення концентрацій побічних продуктів хлорування, які є небезпечними для людини.
Наше підприємство свідомо не йде на такі міри і просить мешканців міста з розумінням віднестися до тимчасових незручностей.
Лише тарифи ростуть, не зважаючи ні на який запах. І стара, як світ, істина – немає нічого постійнішого, ніж тимчасове. Адже історія повторюється з року в рік, як тільки пройдуть опади. “Терпіть”, “зрозумійте”…
І ще, напевно, водоканал вважає, що подає нам ПИТНУ воду. Тобто таку, яку можна використовувати для ПИТТЯ. Хоч би вже не скиглили.
Водозабор завжди знаходиться по течії перед населеним пунктом !!! В Сабарові знаходяться очисні , які завжди розташовуються по течії за містом !!!