У Вінниці відкрили меморіальну дошку відомому мікробіологу Данилу Заболотному. Встановили її будинку №8 по вулиці, що носить ім’я вченого. Ідея належить керівництву та студентам Вінницького медичного коледжу. Дошка має метр висоти та 60 см – ширини, виготовлена з білого мармуру.
Мені дуже хотілося саме цьому лікарю та вченому зробити пам’ятну дошку, – каже скульптор Василь Слободянюк, – і саме – з білого мармуру, адже все своє життя Данило Кирилович боровся з чорними хворобами, а сам був білою і чистою людиною.
Данило Заболотний народився у селі Чоботарки (нині Заболотне) на Вінниччині у 1866 році. Своє життя вчений присвятив боротьбі з дифтерією, висипним тифом, чумою, холерою та іншими важкими інфекційними захворюваннями. Був у різних наукових експедиціях в Ірані, Індії, Китаї, Марокко, Єгипті, Монголії, Шотландії та Маньчжурії. Вивчав там причини спалахи епідемій інфекційних захворювань у місцевих мешканців. Розробляв протиепідемічні заходи боротьби з інфекційними хворобами.
До 150 річчя від Дня його народження студенти Вінницького медичного коледжу вирішили встановити вченому меморіальну дошку. Провели мітинг – реквієм, запросили керівництво міста, області та народних депутатів. Згадували досягнення та вчення відомого науковця. Читали вірші присвячені вченому. До нововстановленої дошки поставили квіти.
Ми тут не просто так, Данило Заболотний – талановита людина, мікробіолог, – каже студентка медичного коледжу Тетяна Дубеняк, – і ми повинні хоча б у такий спосіб віддати йому свою шану і подяку за всі ті речі та винаходи, що він зробив. Ця дошка необхідна для збереження пам’яті про Данила Заболотного і цю пам’ять ми повинні передати нащадкам.