Сесія міськради у Вінниці: протести проти питання, яке не розглядалось, «антитарифні» заяви та рішення про страхування бійців АТО

Новини Вінниці

Уже звично сесія Вінницької міської ради сьогодні, 18 листопада, розпочалась із пікету під адмінбудівлею. Цього разу кілька десятків активістів, які під час минулої сесії стояли з «антитарифними» гаслами,  прийшли під міськраду з папірцями формату А4 з написом «Ні – питанню 19» та транспарантами «широкого застосування» на кшталт «Чи не тому народ бідує, що влада жирує» і «Під час війни мародерів розстрілюють!».

Дев’ятнадцятим питанням мали сьогодні слухати передачу невідомому київському фонду майже трьох гектарів землі в мікрорайоні «Корея», але його зняли з розгляду після того, як це набуло розголосу в інтернеті, – пояснює один з організаторів пікету Михайло Сіранчук.

Представники пікетувальників, звичайно ж, хотіли потрапити на сесію, але особливої активності цього разу не проявляли: турнікети ламати не стали. Тим не менш, суперечка виникла між муніципальною поліцією та депутатом міськради Ганною Давиденко – на сесію чомусь відмовились пропускати її помічника Юлію Піскунову. Та каже, що це трапилось вперше, раніше вона без проблем проходила до зали, тому викликала поліцію і дала відповідні пояснення.

«Опоблок» і «Батьківщина» – «тарифний» тандем…

На сесії депутати трохи «поламали списи», затверджуючи порядок денний. Майже одноголосно підтримали лише ініціативу голови постійної комісії з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони природи Антоніни Іващук про зняття з розгляду резонансного питання щодо передачі в користування благодійному фонду з Києва 2,7 гектарів землі на «Кореї».

Профільна комісія, розглянувши матеріали, прийняла рішення відмовити у клопотанні та запропонувала зняти це питання з розгляду сесії. Це землі, які з 2015 року увійшли в межі міста Вінниці, але вони перебувають у державній власності. І всі питання щодо цих земель мають вирішувати державні органи влади. Очевидно, що дане питання потребує додаткового ретельного вивчення, тому пропоную зняти його з порядку денного, — сказала Антоніна Іващук.

Натомість, не підтримали депутати пропозицій двох своїх колег – Дениса Мазуренка з «Опозиційного блоку» та Юрія Іорданова з «Батьківщини» – включити до порядку денного їхні звернення до керівництва держави, підготовлені від імені партій. Обидва – з вимогами знизити тарифи на комунальні послуги.

Зачитати представникам «Батьківщини» та «Опоблоку» свої листи дозволили тільки в «Різному». Денис Мазуренко сказав, що саме «Опозиційний блок» виступив ініціатором «антитарифних» акцій протесту по всій країні, що  розпочалися 15 листопада. Тарифи екс-регіонали вимагають знизити вдвічі, натомість – піднімати зарплати та соціальні стандарти.

Схожі вимоги і в «Батьківщини». Щоправда, каже Юрій Іорданов, їхнє звернення було підготовлене раніше – ще влітку «на виконання рішення партії», але не зачитане тоді «з технічних причини». «Батьківщина» пропонує тарифи зробити «економічно обгрунтованими» з урахуванням «можливостей громадян» за рахунок використання газу власного видобутку.

«Вінницяміськтеплоенерго» – яблуко розбрату?

Не зовсім одностайно підтримали депутати  рішення, яким виділено додаткові кошти до статутного капіталу комунального підприємства «Вінницяміськтеплоенерго». Проти виступив депутат від «Свободи» Дмитро Уманець.  Свою позицію він аргументував тим, що підприємство не змінює старих труб, а фінансовий тягар через великі втрати тепла лягає на плечі вінничан. Пропонували депутати навіть створити комісію, яка б перевірила фінансовий стан «Вінницяміськтеплоенерго», адже, кажуть, у компанії відмовляються надавати відповіді на депутатські запити щодо, наприклад, зарплатні керівництва.

Не нагнітати ситуацію навколо роботи цього підприємства у зимовий період попросив міський голова. Сергій Моргунов нагадав депутатам, що теплопроводи у Вінниці ремонтуються, до того ж, непоганими темпами. У найближчих планах, за підтримки Світового банку, – заміна 38 кілометрів труб.

Якщо комусь нараховують великі платежі за гарячу воду чи тепло, є можливість отримати субсидію, середній розмір цієї допомоги у Вінниці становить нині 1642 гривні. За даними за жовтень, споживачам компенсується до 89% витрат на оплату комунальних послуг, – зазначив Сергій Моргунов.

У результаті, питання про виділення коштів «Вінницяміськтеплоенерго» підтримали 35 депутатів із 49 зареєстрованих на сесії.

Вінницькі бійці АТО будуть застраховані, приміські громади – при грошах

Підтримали одностайно  депутати зміни до Комплексної програми «Основні напрямки соціальної політики у м.Вінниці на 2015-2020 роки», які передбачають запровадження з 2017 року механізму страхування усіх військовослужбовців, які підуть служити у зону АТО. Зміни передбачають, що кожен вінницький військовий ще у військкоматі отримає страховий поліс і буде знати, що громада дбає про нього. Крім того, новий механізм має на меті значно скоротити терміни проведення виплат у разі настання страхового випадку (йдеться про страхування життя і здоров’я бійців), та запровадити індивідуальний підхід до кожного військового, який отримав поранення, залежно від важкості поранення.

Міськрада також ухвалила рішення «Про передачу у 2017 році з міського бюджету міста Вінниці бюджету Стрижавської селищної та бюджетам Агрономічної, Бохоницької, Вінницько-Хутірської, Лука-Мелешківської, Стадницької, Якушинецької  сільських рад субвенцій на виконання програм в рамках виконання власних повноважень». Йдеться про виділення субвенцій сусіднім громадам на загальну суму близько 3,5 млн грн.

А закрили сесію хвилиною мовчання у пам’ять про бійців, полеглих на сході за волю і територіальну цілісність України. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *