Суд вважає, що право міжнародних конфліктів може застосовуватися не лише до Криму, а й до ситуації на сході України
Міжнародний кримінальний суд назвав окупацію Криму міжнародним збройним конфліктом між Україною і Росією. Така заява міститься у щорічній доповіді прокурора суду Фату Бенсуди, оприлюдненій на сайті організації, повідомляє УНІАН.
"Наявна інформація свідчить про те, що ситуація в межах території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Росією", – йдеться у звіті.
"Цей міжнародний збройний конфлікт почався не пізніше 26 лютого (2014 року), коли Російська федерація розгорнула особовий склад своїх збройних сил, щоб отримати контроль над частинами території України без згоди українського уряду", – заявив прокурор.
"Право міжнародних збройних конфліктів можна застосувати до даної ситуації і після 18 березня 2014 року (так зване "приєднання" Криму та Севастополя до складу РФ) у тій мірі, у якій події на території Криму і Севастополя будуть рівнозначні стану триваючої окупації", – йдеться в документі. У звіті наголошується, що визначення правомірності початкової інтервенції, яка спричинила окупацію, не потрібне.
Крім того, суд вважає, що право міжнародних конфліктів може застосовуватися не лише до Криму, а й до ситуації на сході України. Нагадаємо, Україна й досі не визнала юрисдикції суду, оскільки не ратифікувала Римський статут.
На початку листопада заступник генпрокурора України Євген Єнін повідомив, що чільник ГПУ Юрій Луценко планує провести переговори з представниками Міжнародного кримінального суду в Гаазі.