Як у Жмеринці «13-й стілець» Ільфа і Петрова шукали (відео)

Відео Новини Вінниці

У неділю, 6 листопада, в рамках проекту PLAN Z у Жмеринці вперше пройшов антидепресивний фестиваль «ПозитиFFest – Paravoz». Сотні жмеринчан та гостей міста цей день провели на кількох локаціях креативного дійства.

Стартував фест на площі перед Будинком науки і техніки Жмеринської дирекції залізничних перевезень. Звідси у перервах між виступами місцевих дитячих танцювальних студій десять команд із шести учасників кожна вирушили шукати 13-й стілець, про який, ніби то, не розповіли у своєму знаменитому творі Ільф і Петров. Але перед цим учасникам квесту слід було розгадати низку цікавих завдань – зарекомендувати себе справжніми «жмеринкознавцями», а дорогою до 13-го знайти ще 12 стільців. На переможців чекали цінні подарунки, втім без нагород не залишився ніхто.

У складі двох команд участь у квесті взяли і гості з Німеччини – представники  Гете Інституту в Україні та громади невеликого німецького містечка Нойруппіна.

Проект PLAN Z передбачав обмін делегаціями культурних менеджерів між Україною і Нойруппіном. Тому ми й прийняли у Жмеринці креативних нойруппінців. Це було не лише розвагою, ми, наприклад, зробили екскурсію до міського парку Жмеринки, під час якої народилось багато ідей стосовно того, яким чином його розвивати, не вкладаючи великих коштів. Такі технології є, це й називають креативною економікою, – розповіла один з організаторів проекту, радник міністра культури України, голова Інституту культурної політики Ірина Френкель.

Поки дорослі, розв’язуючи завдання при пошуках стільців, переймалися ще й перспективами культурно-економічного розвитку міста, діти жваво обговорювали, чия парасолька виявилася «прикольнішою» – конкурс на найкреативніше оздоблену парасольку також був складовою фестивалю: з домівок юні жмеринчани виносили хто одного, а хто й по кілька яскраво прикрашених зонтів, влаштували з ними забіг спинами вперед, значили парасольками, навіть, маршрути між основними локаціями «ПозитиFFest».

Однією з таких місцин, де, як з’ясувалось, також «ховався» один з квестових стільців, було АРТ-ДЕПО – молодіжний альтернативний культурний центр, відкритий ще влітку стараннями місцевої молоді за активної підтримки німецьких ровесників та вінницького художника, керівника Лабораторії актуальної творчості Олександра Нікітюка. Тут, серед по-мистецьки облаштованих руїн, охочих пригощали кашею та гарячим чаєм. Спробували жмеринську «польову кухню» і німецькі гості фестивалю.

Мені, насамперед, сподобалась ідея цього фесту  – «12 стільців», а Жмеринка, як і сотні інших міст України, здалась таким містом, що має великий потенціал. Викликом, щоправда є вирішити, що можна зробити з цим потенціалом, – ділиться враженнями референт з питань культурних програм Гете Інституту Фрідеріке Мьошель. – Один з наших пріоритетів – надати можливість проводити заходи культурним активістам. З 2014 року ми розпочали в рамках ще одного проекту зводити державний і незалежний культурні сектори, щоб поєднати їхню роботу.

Саме креативна індустрія допомагає розвивати економіку, – вважає Mario Zetzsche, представник відділу культури та спорту міста Нойруппін.

У нас щороку проводить захід, де компанії відчиняють свої двері для музикантів, для гостей і там проводяться різні акції, це – приклад культурної та бізнес-співпраці, – каже Mario.

Погоджується з гостями і господар фестивалю, міський голова Жмеринки Анатолій Кушнір. На думку мера, це – чудова нагода почати «розкручувати» Жмеринку, робити тут нові туристичні маршрути, щоб про місто почули.

Жмеринчани показали, наскільки вони активні і позитивні. Видно, що громада хоче таких заходів і люди хочуть бути безпосередніми учасниками подій. Щоправда, нам дещо не вистачає самоорганізації для того, щоб організовувати ті чи інші програми. Ми дуже часто «киваємо» на фінанси, а коли ставиш питання: «Скільки потрібно коштів?», дуже часто задумуються… Мабуть, найголовніше – це бажання, вміння працювати командою, віддавати частину своєї енергії, щоб отримати позитив, – каже Анатолій Кушнір.

Хоча фестиваль й назвали антидепресивним, це була не лише спроба подолати осінню депресію, – каже радник міністра культури Ірина Френкель:

Ми з місцевими організаторами дійшли висновку, що «ПозитиFFest – Paravoz» – це така тягова сила змін, які відбуваються в Жмеринці, але ми вирішили проводити його на початку вересня, запрошувати також команди КВН з усієї України, щоб це дійсно стало великим туристичним продуктом, візитівкою міста.

Завершив фестиваль виступ спеціальних гостей зі Сполучених Штатів – Беннетт & Едіт, які презентували кантрі музику. А вже невдовзі приємні несподіванки ініціатори проекту PLAN Z обіцяють і для мешканців інших невеликих міст Вінниччини та України.

 

Відео: Жмеринська газета

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *