НАТО залучає до своїх програм вінницьких військових

Новини Вінниці

Експерти НАТО вже провели кілька семінарів з психологічної реабілітації військовослужбовців на базі спецпідрозділу Нацгвардії «Ягуар», що дислокується в Калинівці, та працюють над реалізацією завдань у сфері повітряної безпеки, де задіяне командування Повітряних Сил Збройних Сил України, яке базується у Вінниці.

Про це, перебуваючи з робочою поїздкою на Вінниччині, розповів голова Представництва НАТО в Україні, директор Офісу зв’язку Альянсу Александер Вінніков.

Під час зустрічі з керівництвом області він висловив переконання, що діяльність очолюваного ним відомства не повинна обмежуватися лише інформуванням населення про співробітництво України і НАТО, адже є конкретні проекти, які дають можливість через програми Представництва співпрацювати з регіонами.

Кілька місяців тому в рамках Саміту НАТО, що пройшов у Варшаві, Україна стала єдиною країною-партнером, що провела окрему зустріч з союзниками НАТО на рівні керівників держав. У результаті цієї зустрічі було прийнято два рішення. Перше – це політична декларація про підтримку територіальної цілісності і суверенітету України. Другий результат – практичний – це затвердження комплексного пакету допомоги Україні, спрямований на об’єднання і посилення тієї підтримки, яку НАТО вже надавало українській державі. До нього входить більше 40 спеціально адаптованих заходів за 13 ключовими напрямами», – повідомив Александер Вінніков.

Основними з цього пакету, на думку голови Представництва НАТО в Україні, є два спрямування: підтримка реформ в Україні у секторах безпеки і оборони та підтримка конкретних проектів і програм для зміцнення потенціалу та розвитку можливостей української держави у безпековому сегменті.

На питаннях безпеки акцентував також голова Вінницької ОДА Валерій Коровій. За його словами, нині місцеві органи влади суттєво змінюють свою роботу, в тому числі, у безпековому напрямі.

Ми вперше почали серйозно займатися проблемами мобілізації, безпеки, територіальної оборони, демобілізації, створенням певних умов для того, щоб люди почувалися у безпеці. Ми з особливою гостротою відчуваємо реформу Національної поліції та прокуратури. Сьогодні дуже активно розвиваються громадські організації, органи місцевого самоврядування, видозмінюють свою діяльність райдержадміністрації. Крок за кроком місцеві органи влади переходять до надання послуг, – зазначив Валерій Коровій.

За матеріалами: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *