У Вінниці пройшов 5-й ювілейний відкритий Всеукраїнський фестиваль творчості людей з обмеженими можливостями «Багряна осінь на Поділлі-2016». Організатором фестивалю виступив вінницький осередок Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України».
Участь у фестивалі взяли 19 учасників з п'яти областей України. Виконавці продемонстрували глядачам вірші, пісні та запальні танці. Також на гостей чекав показ мод від вінницької дизайнерки та інтегрований флешмоб «Життя – одне для всіх».
З кожним роком кількість артистів та їх професійний рівень зростає. Переможці фестивалю представляють Вінниччину та Україну на міжнародних змаганнях. У нас є багато талановитих артистів, яких ми не хочемо «ховати» від глядачів, – розповів Голова Вінницької міської організації Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Віталій Діденко.
До організації фестивалю долучилась депутат обласної ради Людмила Станіславенко. За її словами, таланти виконавців просто вражають, а деякі номери не можна дивитися без сліз.
Зі сцени лунали пісні та вірші про АТО, під час таких номерів важко було стримувати емоції. Не вперше відвідую фестиваль «Багряна осінь на Поділлі» і щороку мене прикро вражає кількість вінничан, які приходять подивитися концерт. Сподіваюсь, наступного року ситуація зміниться на краще, адже учасники та організатори відповідально ставляться до фестивалю та демонструють глядачам найкращі номери, – говорить Людмила Станіславенко.
За словами заступника голови Вінницької міської організації Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Дмитра Швеця, фестиваль допомагає учасникам розвиватися.
26-річна вінничанка Марія Остапенко презентувала глядачам вірш про Україну. Артистка розповіла, що має багато хобі та поєднує свої захоплення з громадською роботою.
Я не вперше беру участь у фестивалі «Багряна осінь на Поділлі», – розповіла дівчина. – Мій виступ був присвячений подіям на Сході країни. Переглядаючи новини та читаючи інформацію про військові госпіталі, я розумію, наскільки важко хлопцям у зоні проведення антитерористичної операції. Участь у фестивалі дозволяє саморозвиватися та не закриватися у собі. Подібні заходи показують, що всі люди мають таланти і ми повинні дивитися один на одного, як на рівних.
Минулорічна переможниця з Могилева-Подільського 23-річна Юліана Гаріна зазначила, що участь у фестивалях та конкурсах стимулює йти далі та розвиватися. Дівчина розповіла, що вийти на сцену вперше доволі важко, проте згодом виступати стає легше, адже учасники підтримують один одного.
Я вже втретє беру участь у цьому фестивалі. Конкурси дають мені натхнення. Я тут не заради перемоги, а для того аби поспілкуватися з іншими людьми. Вважаю, що тут немає переможців та переможених, адже кожен учасник по-своєму особливий.
За інформацією: прес-служба Вінницької обласної ради