Імена 7,5 тисяч бійців Другої світової встановили пошуковці в новому томі Книги Пам’яті Вінниччини

Новини Вінниці

На Вінниччині вийшов із друку дев’ятий том Книги Пам’яті області «Переможці», в якому містяться відомості про долю майже 7, 5 тисяч вінничан-учасників бойових дій Другої світової війни, виявлені пошуковцями. Приурочили видання до Дня партизанської слави,  повідомив керівник Вінницького обласного відділення Пошуково-видавничого агентства «Книга Пам’яті України» Валерій Харчук.

Це вже дев’ятий том історико-меморіального серіалу Книга Пам’яті області «Переможці». У ньому містяться поіменні списки вінничан-учасників бойових дій Другої світової війни, виявлені пошуковцями нашого відділення Пошуково-видавничого агентства «Книга Пам’яті України». Загалом, йдеться про долю майже 7,5 тисяч імен, людей, відомості про яких ми змогли встановити через 70 років по війні», –  розповів Валерій  Харчук.

За його словами, у книзі йдеться про 2232 персоналії уродженців області, які загинули на фронті, в антифашистському підпіллі і партизанських загонах, в німецькому полоні, померли від ран і пропали безвісти.

Також у новому томі Книга Пам’яті області «Переможці» встановлено імена 5130 вінничан – фронтовиків, підпільників, – які повернулися з війни, в мирний час піднімали країну з руїн і померли у повоєнний період, або й нині живуть в області та за її межами.

До видання включено й окремий розділ, про 174 мирних громадян, які загинули під час війни на території області, – їхні імена поповнили «Книгу Скорботи».  Розповідається у книзі і про 22 Героїв Радянського Союзу, які пов’язали своє повоєнне життя з Віннице. І поховані на центральному міському кладовищі.

  • Особливо цінним є те, що новий том Книги Пам’яті області «Переможці» містить відомості про 145 фронтовиків, які більше 70 років вважалися зниклими безвісти. Нарешті їх рідні і близькі дізнаються про їхнє місце смерті і поховання з уточнень і доповнень, опублікованих у книзі, – каже Валерій Харчук.

Роботи пошуковцям вистачить іще на багато років, адже іще тисячі безіменних солдатів Другої світової лежать в могилах на території країн – членів колишнього СРСР, Європи і Азії. Загалом, на встановлення історичної правди чекають іще близько 60 тисяч уродженців Вінниччини, загиблих і зниклих безвісти у цей період, імена яких ще треба внести до Книги Пам’яті.

За інформацією: Антоніна Мніх,  «Укрінформ»   

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *