Про результати повторної, здійсненої цього разу без попередження, перевірки умов проживання у Ладижинському дитячому будинку-інтернаті розповіла директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна. Побачене, каже шокує.
У шафах персоналу ми знаходили пляшки від горілки. Склалось враження, що ми відірвали працівників від застілля і вони побігли до дітей. На кухні просто жахливо: багато продуктів без зазначення дати виробництва. Ми там знайшли три лотка яєць, вкритих пліснявою. В цей час в холодильниках в кімнатах вже були відварені і очищені яйця в 3 години дня вже лежали на вечерю діткам. Свіжих яєць ми там не знайшли. Порушено температуру зберігання. В морозилці термометр показує мінус три, де має бути від мінус шість. В одному холодильнику риба і м'ясо. При цьому кухонний працівник сказала: «коли ви в нас були минулого разу, в нас же все було гарно…» Крупи поряд з якимось хламом, неподалік отрута від щурів… – розповідає Наталя Заболотна.
Виявили перевіряючі також низку порушень, що стосуються медичного забезпечення.
Немає в наявності усіх препаратів невідкладної медичної допомоги (адреналін), крім того, виявлено, що медична допомога дітям не надається. Аналіз записів про причини смерті вихованців, які померли протягом 2014 – 2016 років, доводить, що діагнози виставлялись без належного обґрунтовування. Засоби особистої гігієни вихованців не знаходяться в обслуговуванні дітей, а розміщення у шафах обслуговуючого персоналу інтернату. Продукти харчування зберігаються поруч з побутовою хімією, що також є грубим порушенням санітарних норм. Режим миття кухонного інвентарю та столового посуду порушується – посуд брудний, – наголосила посадовець.
За словами Наталії Заболотної, в закладі нині перебуває 139 осіб, з них 93 повнолітні і лише 37 – це діти-інваліди (23 – лежачі, 14-діти на візках). На черговій сесії обласної ради планують розглянути питання про реорганізацію закладу: з «дитячого» його хочуть зробити «психоневрологічним», а 37 дітей перевезти до Стрижавського будинку-інтернату.
Необхідно вжити усіх можливих заходів, щоб питання було розглянуте на черговій сесії обласної Ради, адже лише після цього ми матимемо можливість отримати кошторисну документацію і приступити до конкретних дій, оскільки комфортне проживання таких діток знаходить в наших руках», – наголосила Наталя Заболотна.