Популярні суміші для куріння містять наркотики – попереджає вінницька поліція

Новини Вінниці

В Україні набувають популярності так звані «легальні» курильні суміші «Спайси». Жертвами «спайс-міксів» стає молодь, якій через інтернет-магазини продають наркотичні речовини під виглядом аромосумішей, солей та приправ. Що ж знаходиться в яскравих пакетиках з різними магічними назвами?

Основними компонентами спайсу є висушені трави і трави-ентеогени, що мають у своєму складі психоактивні речовини та впливають на людську свідомість. Ентеогеном називається вид рослинності, який використовується для моментальної зміни свідомості. Багато людей, які часто вживають спайс, якраз і хочуть отримати такий змінений стан свідомості. На даний момент ентеогени поділяються на два типи: легальні і нелегальні.

В Україні до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів були внесені рослини, що володіють психоактивними та седативними властивостями, які входять до складу курильних сумішей. У їх числі – шавлія провісників, гавайська троянда, блакитний лотос та ряд інших.

На висушені трави-основу наносять, шляхом оброблення, синтетичні канабіноїди, які за своєю дією в 5-6 разів сильніші за марихуану. Щоб в трав’яній суміші було важко виявити канабіноїди, в так звані «мікси» додають інші рослини з психотропними властивостями та велику кількість баластних сполук (таких як вітамін Е).

Але варто зазначити, що наркодільці постійно працюють в такому напрямку, щоб бути на 1-2 кроки попереду існуючої законодавчої бази. Тобто, намагаються знайти таку хімічну сполуку, яка мала би наркотичний ефект і не відносилась до списку наркотиків.

–                     Кінцева формула курильних сумішей оновлюється до двадцяти разів на рік. Це рятує наркоторговців від кримінальної відповідальності – до того часу, як склад "спайсу" вноситься в реестр заборонених препаратів, з'являються нові хімічні елементи. Тож, єдиний спосіб зупинити епідемію поширення смертельних наркотиків – оголосити "поза законом" самі курильні суміші. Тобто, забороненою необхідно вважати будь-яку хімічну речовину, що входить до складу "спайс-міксів", – зазначає керівник четвертого територіального Управління протидії наркозлочинності Національної поліції України Роман Панасюк.

Варто зауважити, що паління «спайсу» шкодить організму і здоров’ю людини. Під дією прямого впливу диму на слизові оболонки, людський організм реагує запальними процесами глотки, гортані, бронхів, легень. Постійне паління та вплив канцерогенів, що містяться у великій кількості в диму, спричиняють розвиток ракових захворювань ротової порожнини, верхніх дихальних шляхів та інших органів. Вплив психотропних речовин на організм викликає непередбачувану зміну свідомості: від ейфорії до істерики, агресії. Під дією інтоксикації з’являються галюцинації, змінюється поведінка та людина повністю втрачає здатність себе контролювати. Тому часто в такому стані молодь виходить у вікно, що на 9 поверсі, купається в льодяній воді та скоює інші неадекватні вчинки. Часте паління трав’яних сумішей призводить до звикання. Залежна людина не може відмовитись від вживання наркотику, а потреба у повторному введенні речовини часто прирівнюється до таких фізіологічних потреб, як голод і спрага.

Наслідки вживання спайсу: важкі нервові порушення, зниження пам’яті, інтелекту, осмислення, зниження або відсутність сну, емоційні перепади (паніка, страх, депресії), інвалідність, ознаки інтоксикації (блювання, судоми, кома), ураження легенів, бронхів, серцево-судинної системи, психози (випадки хронічних галюцинацій), ураження репродуктивної системи (доведено, що синтетичні канабіноїди викликають генну мутацію статевих клітин, розвивається безпліддя як у чоловіків так і у жінок), смертельні наслідки (внаслідок отруєння, травматизму, суїциду), залежність при тривалому палінні суміші спайс.

Шановні громадяни! Якщо ви володієте інформацією про місця, де здійснюється незаконний продаж наркотичних засобів, курильних сумішей, «спайс-міксів» або про осіб, які займаються їх продажем, можете надати цю інформацію на телефон гарячої лінії 068-601-38-55 та на електронну адресу dpn4@antidrug.gov.ua.

Будьте уважні! Бережіть себе та здоров’я своїх близьких!

За інформацією 4 управління Департаменту
протидії наркозлочинності

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *