Вінницькі молодші школярі співатимуть нові пісні та не читатимуть “на швидкість”

Новини Вінниці

Міністерство освіти та науки схвалило зміни до навчальних програм для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів, якими, зокрема, передбачено зняти вимогу щодо вивчення в 1-2 класах таблиці віднімання та додавання в межах 10-20.

Відповідне рішення прийнято сьогодні на колегії МОН.

Таким чином, у 1-2 класі передбачається вивчення таблиці додавання і віднімання в межах до 5.

Крім того, запропоновано зняти фіксовану кількість годин для вивчення тем. Зокрема, передбачено, що вчитель, виходячи з того, які перед ним діти за рівнем освіти, сам визначатиме кількість годин для вивчення певної теми. Також передбачається скасувати кількісний показник темпу читання, тобто йдеться про нині діючі норми щодо кількості слів на хвилину читання.

Заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей повідомив, що передбачено серйозні зміни у вивченні іноземної мови в початкових класах. Він зазначив, що «ми відтягнули письмо на дальший термін, зате буде розвиток мовлення, додали сучасні теми для обговорення», а також вивчення тем, які дозволяють висловити дітям свій емоційний стан. Також наголосив, що змінами передбачено вилучити з літературного читання «неактуальних радянських авторів і залучити нових авторів».

Крім того, за його словами, в рамках декомунізації передбачається вилучення з предмету «музичне виховання» низки пісень, зокрема «Вниз по матушке по Волге», «Священная война». Він підкреслив, що передбачено зняти дублювання тем з таких предметів, як «Основи здоров’я», «Я і Україна» та «Природознавство». За його словами, також передбачені зміни у вивченні української мови, зокрема в 1-2 класах знято вивчення складних тем щодо умовного позначення слів та речень, а також складання речень за схемами, яке «батьки називали азбука Морзе».

Хобзей повідомив, що програму пропонується змінити на 5-10%. «Це не є кардинальні зміни, бо підручники і стандарти були фіксовані», – зазначив він.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич повідомила, що 18 серпня в уряді будуть презентовані ці зміни до навчальних програм. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *