Міни та гранатомети у центрі Вінниці, або як Нацполіція відзначає свою річницю (фоторепортаж)

Новини Вінниці

Посидіти за кермом патрульних, зазирнути у приціл гвинтівки, привезеної з зони АТО, або ж приміряти бронежилет і шолом. Усе це могли сьогодні 4 серпня, зробити вінничани у центрі міста. Так на Європейській площі правоохоронці неформально відзначили першу річницю створення Національної поліції України.

Чимала юрба хлопчаків зібралися біля стійки, де спецпризначенці розгорнули цілий арсенал зброї.

«Ми презентуємо зброю, спецзасоби, які використовуємо під час нашої роботи. Тут є також стрілецька зброю, яка була використана у зоні АТО – ми її спеціальними стрічками позначали, щоб відрізняти своїх і чужих. Так ці стрічки і залишилися», – розповідає співробітник підрозділу поліції особливого призначення Євген Шатохін.

Торкатися до гвинтівок та автоматів можна лише з дозволу поліцейських. А от приміряти шолом, який використовується для штурму при виконання спецзавдань, можна було без проблем.

Неподалік у тіні на траві відпочивають службові вівчарки – Лорд та Гільза. Кінологи кажуть, що песики натреновані на пошук вибухівки, загублених людей та їх речей.

«Вони працюють на концертах, футбольних матчах. Коли було «замінування» у готелі «Франція» – вони теж там допомагали шукати небезпечні вибухові речовини», – говорить інспектор-кінолог з пошуку вибухових речовин і зброї Іван Козинятко.

Найбільшою популярністю продовжують користуватися інспектори патрульної поліції – вони дозволяли посидіти за кермом їх автівки, сказати щось у рації, зробити селфі.

«Відчувається, що люди стали більше довіряти поліцейським. Звісно, негатив залишився – нікому не подобається бути оштрафованим. Мене з цього приводу вже «звільняли» ледь не кожну зміну. Проте я не шкодую, що обрав службу у патрульній поліції», – каже інспектор 4-ї роти  батальйону патрульної поліції Вінниці Олексій Крамер.

Зі своєю роботою патрульні ознайомлювали і діток – розповідали дітям про Правила Дорожнього руху, як потрібно спілкуватися із поліцейськими та дарували спеціальну літературу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *