Вінничанам відправлено 19 тис повідомлень-рішень по податку на нерухомість

Новини Вінниці

Нарахування податку згідно сформованих податкових повідомлень-рішень складає 7,4 млн грн, повідомив перший заступник начальника ГУ ДФС у Вінницькій області Олег Мартинюк.

За його словами,  громадяни сплачуватимуть податок за нерухомість, якою вони володіли в 2015 році, за правилами оподаткування минулого року.

Нині, згідно зі ст. 265 ПКУ, об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості. Для всіх платників податку на нерухомість передбачено,  що база оподаткування зменшується: – для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 м 2; – для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 м 2; – для різних типів об'єктів житлової нерухомості, – на 180 м 2.

Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради залежно від місця розташування та типів об'єктів нерухомості в розмірі, що не перевищує 3 відс. мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного, за 1 кв.м  бази оподаткування (в 2015 році – не більше 2 відс.). Таким чином, у 2016 році максимальний розмір податку за 1 кв.м  становить 41,34 грн. (в 2015 році – 24,36 грн.). Проте, розміри ставок податку, встановлених органами місцевого самоврядування, навіть в межах району, дуже різноманітні.

За словами Олега Мартинюка місцеві ради мають повноваження на встановлення пільг з податку. Так, по м.Вінниці до пільгових категорій віднесені громадяни, що отримують субсидії.

Базу оподаткування об'єктів нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, податковий орган обчислює на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Тому у випадку виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку, контролюючий орган проводить перерахунок суми податку і надсилає йому нове податкове повідомлення-рішення.

Податок громадяни мають сплатити протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

„Податок на нерухоме майно – це місцевий податок, який надходить безпосередньо до бюджету тієї ради, де знаходиться нерухомість. Тому одна людина може отримати декілька рішень-повідомлень залежно від кількості об’єктів, якими вона володіє. Для  максимальної зручності жителів сільської місцевості сплату податку можна здійснити безпосередньо в сільській раді”, – наголосив посадовець.

За інформацією: відділ комунікацій ГУ ДФС у області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *