Шестеро хірургів та стільки ж анестезіологів вчаться проводити операції на серці у фахівців Національного інститут серцево-судинної хірургії ім. М.Амосова. першим кроком у співпраці вінницьких та столичних медиків стала перша на Вінниччині операція, проведена на відкритому серці. Операція проводилася 9 червня на базі Вінницького регіонального лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології.
«Це має надзвичайно велике значення, адже смертність в результаті серцево-судинних хвороб в Україні дуже висока. І ми зробили крок вперед після підписання меморандуму про співпрацю з інститутом ім.М. Амосова. Операція стала початком надання кардіохірургічної допомоги пацієнтам з ішемічною хворобою серця та вадами клапанів серця», – сказав голова Вінницької ОДА Валерій Коровій під час зустрічі із медиками.
Також він зазначив, що дана співпраця здійснюється в рамках проекту будівництва кардіологічного центру за рахунок Світового банку. Його відкриття заплановано у 2020 році.
«Це не одноразова акція, а планомірна допомога. Навчаються хірурги, анестезіологи та середній медичний персонал. Самостійно кардіохірург зможе проводити оперативні втручання після того, як проведе сотню операцій. В усіх європейських країнах кардіохірург навчається протягом 6-12 років. У нас лише 3, а далі – практика. Враховуючи, що за 4 роки у Вінниці має відкриватися кардіологічний центр, місту й області потрібні хороші фахівці. Над цим і працюємо», – сказав директор інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова Василь Лазоришинець.
Перша на Вінниччині операція на відкритому серці стала своєрідним іспитом для вінницьких медиків – вони асистували столичним колегам. Для такої операції потрібна команда із 9-ти медиків. У Вінниці аорто-коронарне шунтування проводили 15 фахівців.
«Ми побачили, що бригада сформована, кандидати достойні. За час будівництва кардіологічного центру Вінницький національний медичний університет ще підготує фахівців. В будь-якому випадку, ми завжди готові надати підтримку», – сказав кардіохірург інституту Сергій Руденко.
«Так, ми над цим працюємо. У нас відкрито кафедру серцево-судинної хірургії», – додав ректор університету Василь Мороз.
Першим пацієнтом для проведення операції став 47-річний житель Вінницького району. За медичними показаннями для такої операції підходило 10 пацієнтів, але він першим погодився. Все пройшло успішно, за два тижні після операції чоловік був відпущений додому. Проводилося оперативне втручання за державний кошт. Загалом же собівартість операції на відкритому серці становить 60-100 тисяч гривень.
«Це, звісно, вагомий крок для наших медиків. Проте, це ніяк не передовий досвід для нашої області – у Хмельницькому наші студенти вже провели тисячу таких операцій. Сподіваюся, що до відкриття кардіоцентру та завдяки співпраці з інститутом Амосова наші фахівці стануть кращими в державі», – наголосив завідувач кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Юрій Мостовий.
Що ж стосується будівництва самого кардіоцентру, то для цього потрібно ще пройти міжнародний тендер. Світовий банк також виділить кошти на певне обладнання. Те обладнання, яке стане посильним для міського бюджету, у Вінницькій міськраді обіцяють придбати самостійно.