Парламент не надав Калинівці статусу міста обласного значення. Як голосували вінницькі нардепи

Новини Вінниці

Сьогодні, 19 травня, Верховна Рада України розглядала проект Постанови про віднесення міста Калинівка Калинівського району Вінницької області до категорії міст обласного значення (№4354). За відповідний проект рішення проголосував лише 191 народний депутат, відповідно – рішення прийнято не було.  Потім парламентарії голосували за повернення до розгляду проекту, але голосів «за» було тільки 202, тобто для позитивного результату їх знову забракло…

Нагадаємо, ще 2015 року у травні клопотання про надання Калинівці нового статусу підготували депутати Калинівської міської ради. Були враховані й висновки постійних комісій обласної Ради з питань адміністративно-територіального устрою та взаємодії з органами місцевого самоврядування, з питань будівництва, розвитку населених пунктів та територій.  24 червня сесія Вінницької облради підтримала документ та звернулась до Парламенту з поданням про віднесення міста Калинівка Калинівського району Вінницької області до категорії міст обласного значення.

31 березня 2016  року парламентський комітет Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування зареєстрував проект у Верховній Раді. Зокрема, у пояснювальній записці до проекту йдеться:

«У Калинівці  проживає понад 19000 мешканців. Відповідно до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» Калинівська міська та Дружелюбівська сільська ради рішеннями від 25 серпня 2015 року об'єдналися в Калинівську міську територіальну громаду з адміністративним центром у місті Калинівка, включивши до її складу села Дружелюбівка, Прилуцьке, Рівнинне, селище Калинівка Друга. Провідною галуззю в економіці міста є промисловість, яка  представлена підприємствами: ТОВ «ЕКО-СФЕРА» (виробництво соків),    ТОВ «Калинівський молокозавод», ПрАТ «Калинівський машинобудівний завод», ПАТ «Калинівське РП «Агромаш», ПрАТ «Калина (пошиття швейних виробів), ПрАТ «Калинівський експериментальний завод деревинних матеріалів», ВАТ «Калинівкаміжрайагротехсервіс», СП «Калинівський тарний комбінат» та ін. Суттєвою складовою економіки міста Калинівка є підприємництво. У місті зареєстровані 761 юридична особа та 2501 фізична особа-підприємець. Рішенням Калинівської міської ради від 20.03.2014 року № 116 затверджено Стратегічний план розвитку  міста на період до 2020 року, який включає п’ять основних стратегічних напрямків розвитку, зокрема: забезпечення сталого економічного розвитку міста, поліпшення екологічного стану міста, створення привабливих та зручних умов для проживання в місті, забезпечення розвитку громадянського суспільства, активізація соціальної політики в місті. Навчально-виховний процес в місті Калинівка здійснюють два загальноосвітні навчальні заклади І-ІІІ ступенів, гімназія, один загальноосвітній заклад І-ІІ ступеня, сім дитячих дошкільних закладів, Будинок дитячої творчості,  технологічний технікум, професійно-технічне училище № 26. До послуг населення міста дитяча та районна бібліотеки, районний Будинок культури, дитяча музична школа, ДЮСШ «Авангард», міський стадіон. Лікування та профілактика захворювань здійснюється медичними працівниками Калинівської центральної районної лікарні, Центру первинної медико-санітарної допомоги, залізничною амбулаторією».

Зрозуміло, що місто із такою розвиненою бізнесовою та підприємницькою складовою та соціальною інфраструктурою цілком має право відноситися  до категорії міст обласного значення.

Що це дало б калинівчанам?  Безперечно, новий статус мав би сприяти збільшенню надходження до міського бюджету та поліпшити інвестиційний клімат, що, в свою чергу,  покликано сприяти розширенню діючих та будівництву нових потужностей в харчовій та переробній промисловості.

А тепер подивимося, як голосували за такий потрібний для Калинівки статус міста обласного значення нардепи, передусім – вінницькі.

Анатолій Матвієнко та Руслан Демчак (фракція БПП) утрималися, причому – і в першому голосуванні, і в другому – за повернення до розгляду. Не голосували за повернення до розгляду Геннадій Ткачук, Петро Юрчишин, Микола Кучер (фракція БПП), однак під час першого голосування вони віддали голоси «за».

В обох голосуваннях «за» надання Калинівці статусу міста обласного значення голосували: Олександр Домбровський, Григорій Заболотний, Олексій Порошенко, Сергій Кудлаєнко, Юрій Македон, Іван Мельничук, Іван Спориш (усі – з фракції БПП), Сергій Мельничук («Воля народу»).  Андрій Тетерук (фракція «Народний Фронт»)  був відсутній.

Як стало відомо журналісту ВінницяОк, в кулуарах Верховної Ради вінницькі нардепи, які підтримали надання Калинівці нового статусу,  висловлювали здивування щодо позиції колеги Анатолія Матвієнка, який вважає  «калинівське питання» проявом «популізму».  Так, пан Матвієнко при обговоренні проекту постанови заявив: "У нас, на жаль, немає закону, який би регулював адмінтерустрій, але дійсно за старою нормою має бути 50 тисяч жителів, а Калинівка має всього 19 тисяч. Зараз Калинівка вже є об'єднаною громадою і має всі повноваження міста обласного значення. Тому я не бачу ніякого змісту, крім популізму, – підтримувати, не підтримувати – нічого не зміниться".

Довідка. Нині  на Вінниччині відповідний статус мають міста – Жмеринка, Козятин, Ладижин, Могилів-Подільський, Хмільник. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *