До Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області із заявою звернулася вінничанка: невідома особа, представившись працівником служби безпеки банку (де у вінничанки відкрито рахунок), повідомила, що зафіксували спробу несанкціонованого доступу до рахунку. Мовляв, через це на даний час заблоковано банківську картку. Для того, щоб розблокувати картуку, телефонний співрозмовник попросив жінку повідомити код, який надійде на мобільний телефон в смс-повідомленні. Довірлива вінничанка погодилася і швидко надала незнайомцям дані з СМС. А через декілька хвилин отримала повідомлення про зняття з її рахунку 11 500 грн. Нині проводиться досудове розслідування за фактом.
Схеми у шахраїв досить різноманітні. Приміром, невідомий, який представляється співробітником банку, пропонує продовжити дію кредитної картки або підвищити кредитний ліміт на ній. Отримавши згоду на пропозицію, повідомляє, що для здійснення необхідної операції йому потрібні номер картки, термін її дії та розміщений під магнітною стрічкою cvv-код. Виказавши ці реквізити, людина отримує СМС-повідомлення з паролем доступу, який, не замислюючись, диктує шахраєві.
Іноді приходить СМС про поповнення рахунку мобільного від невідомого. Через деякий час – дзвінок від незнайомця: вибачте, але я помилково поповнила ваш рахунок, поверніть, будь ласка, гроші. Ця чемна особа навіть розкаже детально, як повернути їй гроші. І через деякий час мобільний довірливої людини – вже заблокований, а через систему інтернет-банкінгу – зняті кошти. Але про це жертва дізнається не одразу…
Якщо все ж таки ви стали жертвою шахраїв, і з банківської картки були зняті гроші без відома власника чи через шахрайські дії, негайно повідомте про це банк, щоб заблокувати картку.
Тетяна Трачук, прокурор Вінницької місцевої прокуратури молодший радник юстиції