Сьогодні у Вінниці італійські спеціалісти навчали мерів міст та заступників голів РДА управлінню відходами. Семінар для вінничан представники акціонерного товариства “Канторина” Марко Маттієлло та П’єтро Піва і представник неурядової організації “Аграрна школа дель Парко ді Монца” провели в межах проекту “Нарощування потенціалу та передача знань для підвищення і вдосконалення професійних навичок галузі управління відходами у Вінницькій області”, передає УНН-Центр.
За словами голови облради Анатолія Олійника, проект має бути реалізований протягом 18 місяців до 1 січня 2018 року – вступає у дію норма закону, за якою буде заборонено переробляти несортоване сміття.
“Наразі Україна займає одне з останніх місць в світі щодо кількості сміття на душу населення і відведених земель для звезення цього сміття. Вся база даних, яка буде опрацьована з рамках проекту, слугуватиме основою, яка дасть можливість на рівні експертних пропозицій поетапно вирішити проблему. У Вінниці добре працює компанія “ЕкоВін, а наше завдання — найближчий термін напрацювати бачення системи поводження з твердими побутовими відходами в масштабах області. Перші бачення у нас є, однак у вигляді картинок, ми будемо разом з італійськими експертами впроваджувати їх в життя. Однак все що італійці запроваджували протягом 15 років, нам потрібно – до 2018 року” , – зауважив Анатолій Олійник.
Закордонні спеціалісти розповіли, що по всій Італії встановлені однакові контейнери та тарифи за послуги та однаковий підхід до роздільного сміття. Більше того, в Італії немає жодного комплекс для спалювання сміття, воно все переробляється.
“Політика ЄС з управління відходами — максимальна переробка відходів та повторне використання. Переробляючи сміття, ми отримуємо переваги для довкілля, отримуємо сировину. Власник полігону навіть впродовж 30 років після закриття полігону має забезпечувати його обслуговування. І це робить захоронення відходів дуже дорогим. Тому саме переробка буде отримувати більше переваг, ніж просте захоронення. До 2030 року ринок переробки сміття має збільшитись на 65%. Це виклик для Євросоюзу. І ми повинні розглядати це питання прямо зараз. Тому раді, що ми співпрацюємо з Україною саме на цьому етапі”, — розповів представник з “Аграрної школи дель Парко ді Монца” Енцо Фавоїно.
Черговий семінар за участі італійських фахівців у Вінниці в межах проекту попередньо запланований на червень-липень.