Кожен регіон України — унікальний куточок нашої землі, що приваблює неповторною природою, історичними та культурними цікавинками, власним характером та атмосферою. Вінниччина — мальовничий Подільський край, що стрімко “дорослішає” як культурно-мистецький та соціальний центр країни. Однією із творчих візитівок нашого міста є Міжнародний фестиваль імені П.І.Чайковського та баронеси Н.Ф.фон Мекк, який щороку об’єднує професійних музикантів із різних куточків світу та закріплює за Вінницею авторитет фестивального осередку України.
На щастя чи на жаль, культура завжди була відображенням соціально-економічної та політичної картини нашої держави. Продовжуючи виконувати важливу місію духовного відродження нації, паралельно, другий рік поспіль, учасники музичного форуму роблять свій важливий внесок у підтримку тих, хто захищає кордони та цілісність нашої держави — фестиваль проходить під гаслом “Мистецтво заради миру”, і частину коштів, виручених від продажу фестивальних квитків, буде перераховано у Фонд підтримки учасників АТО.
У 2016 році до участі у фестивалі запрошено відомих виконавців із дев’яти країн світу. Крім основного концертного майданчику — зали філармонії – фестивальні заходи відбудуться у дванадцяти районах області.
Історичне місце, де в 93-му стартували Дні Чайковського на Вінниччині — садиба баронеси фон Мекк у Браїлові — діючий музей, продовжує бути традиційним відправним пунктом і першим фестивальним концертним майданчиком. Цього разу в рамках Браїлівських музичних зустрічей (15.05 Нд) місцеві мешканці, представники ЗМІ, гості та учасники фестивалю вітають Академічний камерний хор “Вінниця”.
Духовною оздобою фестивалю в рамках проекту “Музика в монастирських мурах” стануть концерти відомих органістів — народної артистки Молдови Анни Стрєзєвої та англійця Алана Саттона (15.05 Нд, 21.05 Сб).
До участі в урочистому відкритті у залі філармонії (16.05 Пн) Академічний камерний оркестр “Арката” запросив польського піаніста Артура Яроня, австрійських саксофоніста Мартона Бубрега та кларнетиста Бенса Бубрега, а диригентський пульт ділитимуть керівник оркестру — заслужений діяч мистецтв України Георгій Курков, та аргентинець Раміро Аріста.
На любителів камерної музики цього разу (17.05 Вт) чекає подвійний подарунок — концерт у двох відділеннях за участю Фортепіанного тріо ‘A-Tre’ (Ека Шаманаурі (ф-но, Грузія), Артем Куцан (скрипка, Україна), Анна Щербина (віолончель, Україна)) і Тріо ‘Contemp’ (Віталій Козицький (баян), Тетяна Козицька (кобза-пріма), Наталія Гері (кобза-бас)).
Володар 9 Гран-прі та більше 30 перших місць міжнародних конкурсів — Академічна хорова капела “Орея” Житомирської філармонії на чолі із креативним керівником — заслуженим діячем мистецтв України Олександром Вацаком — здивує та порадує глядачів новою програмою (18.05 Ср).
Вечір поезії і вокалу за творами Чайковського “То було ранньою весною…” презентують солісти Одеської філармонії (19.05 Чт).
Налаштовуватись на святкування Дня Європи (20.05 Пт) вінничани будуть на урочистому закритті фестивалю. В рамках Національного культурно-мистецького проекту “ТРИ С: Скорик — Станкович — Сильвестров” до Вінниці завітає Герой України, народний артист України Мирослав Скорик. В концерті беруть участь Академічний симфонічний оркестру Чернівецької філармонії (художній керівник — заслужений діяч мистецтв України Йосип Созанський), український віолончеліст Олександр Пірієв. В рамках туру відбувається світова прем’єра Концерту ?2 для віолончелі з оркестром М.Скорика.
Також серед учасників фестивалю — лауреат конкурсу ‘Golden saxophone’ Кента Ігараші (Японія), Квартет дерев’яних духових інструментів “Гальярда”, солісти Вінницької філармонії Народна артистка України Ірина Швець, Володимир Полторацький, Наталія Лановенко.
Фестиваль проходить під патронатом голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія, голови обласної Ради Анатолія Олійника та міського голови Сергія Моргунова та за підтримки меценатів і партнерів.
За інформацією: Вінницька обласна філармонія