Міністерство фінансів Великої Британії стверджує, що у випадку виходу з Євросоюзу доходи державної скарбниці до 2030 року скоротяться на 6%.
Такий прогноз автори 200-сторінкової доповіді, яка поки офіційно не опублікована, дають, базуючись на варіанті, за якого Євросоюз укладе з Великобританією таке ж торговельну угоду, як з Канадою.
Очікується, що в цьому випадку скорочення ВВП буде еквівалентне падінню річного доходу кожної британської сім'ї на 4,3 тисячі фунтів (приблизно 6 тисяч доларів).
При цьому наголошується, що укладення торгового договору з Євросоюзом у випадку виходу з нього ("канадський" варіант) буде для Великої Британії не найвигіднішим, але і не найбільш програшним сценарієм.
Всього в доповіді розглянуті три можливих сценарії розвитку подій після виходи країни з Євросоюзу.
Крім укладення торгового договору автори доповіді припускають збереження членства країни в Європейському економічному співтоваристві ("норвезький" варіант) або торгівлю з ЄС за загальними принципами СОТ ("російський" варіант).
Найбільш вигідним автори доповіді вважають "норвезький" варіант, а найбільш незручним – "російський". "Канадський" був обраний для найбільш ретельного аналізу саме тому, що вважається середнім щодо вигоди.
При цьому в доповіді йдеться, що навіть за умови вибору найбільш вигідного, "норвезького" варіанту торгівлі з ЄС, британська економіка після виходу з Євросоюзу все одно зазнає суттєвих збитків.
Міністр фінансів Джордж Осборн і раніше заявляв, що вихід з ЄС стане для Великої Британії серйозним економічним шоком. У зв'язку з цим він пообіцяв зробити все можливе, щоб не допустити такого розвитку подій.
Про тяжкі наслідки виходу Великобританії з ЄС попереджав і Міжнародний валютний фонд. Його експерти відзначали, що ці наслідки будуть спостерігатися як в регіональному, так і в глобальному масштабах.
Референдум про можливий вихід Британії з Євросоюзу пройде 23 червня цього року. Прем'єр-міністр Девід Кемерон заявив, що рішення, яке в цей день приймуть британці, буде остаточним і повторні референдуми проводитися не будуть.
При цьому Д.Кемерон виступає за збереження членства країни в Євросоюзі. Про це він оголосив, після того як під час переговорів з лідерами інших країн Євросоюзу зумів домогтися для Великої Британії істотних поступок.