Конференція з питань переселення сирійських біженців принесла скромні результати. У той же час з'явилося чітке розуміння того, що цю проблему не вирішити, якщо країни не проявлять солідарність і не візьмуть на себе рівну відповідальність за долю сирійців, які позбулися батьківщини. Так оцінили підсумки міжнародної зустрічі, що пройшла сьогодні в Женеві, в Управлінні ООН у справах біженців (УВКБ), повідомляє УНН з посиланням на Центр новин ООН.
"Я повністю віддаю собі звіт в тому, що сьогодні, коли ми просимо про допомогу, світ переживає непрості та тривожні часи", – сказав Верховний комісар Управління ООН у справах біженців Філіппо Гранді, закриваючи конференцію. Проте він додав, що ситуація потребує скоординованих та єдиних дій багатьох держав.
Учасники конференції пообіцяли виділити 185 тисяч дозволів на в'їзд. Низка країн пообіцяли, що спростять процедуру воз'єднання сімей мігрантів.
Тринадцять країн готові видавати сирійцям студентські візи і надавати стипендії.
Кілька латиноамериканських і європейських країн оголосили про введення або розширення програм видачі гуманітарних віз.
За оцінками УВКБ, до кінця 2018 року буде потрібно переселити, як мінімум, 10 відсотків від загального числа сирійських біженців, які знайшли притулок в сусідніх з Сирією країнах. Таких сьогодні налічується 4,8 мільйона чоловік. До їх числа входять люди, які відносять себе до особливо вразливої групи: хто відчув на собі тортури, які потребують медичної допомоги і жінки з дітьми без підтримки.
Женевська зустріч стала логічним продовженням лютневої конференції в Лондоні, метою якої був збір коштів на гуманітарну допомогу сирійцям. А у вересні на Генеральній асамблеї ООН пройде Саміт з проблем біженців.