Політика – справа складна і часто-густо – брудна. Це не заперечують і учасники політичного процесу. Під різним соусом можна подати майже будь-який факт, тим паче – висловлювання. Проте, трапляються випадки, коли цього «соусу» більше ніж фактів. І цим, на жаль, страждають деякі мої колеги-журналісти. Щоправда, чи «страждають»? Чи мають певний зиск?
29 березня журналіст вінницького інформаційного сайту зробив невеличке інтерв’ю з народним депутатом від Вінниччини Олександром Домбровським. Йшлося про ставлення парламентарія до позбавлення депутатських мандатів Миколи Томенка та Єгора Фірсова. Дозволю собі навести текст, опублікований на нашому сайті:
«Уже не вперше в Українському парламенті народних депутатів позбавляють мандатів. Вперше це відбулося у 2013 році. Тепер – буквально вчора, 28 березня – постановою ЦВК було достроково припинено депутатські повноваження народних депутатів Миколи Томенка та Єгора Фірсова. А сьогодні зранку на пленарному засіданні Верховної Ради спікер Володимир Гройсман офіційно оголосив про це з трибуни. Трохи згодом «вибувших» парламентаріїв уже замінили двоє інших «списочників» БПП. Прокоментувати цю ситуацію ми попросили народного депутата Олександра Домбровського невипадково – саме він був одним із перших народних обранців, якого у 2013 році незаконно позбавляли мандату. Щоправда, депутатські повноваження пану Домбровському повернули, але тільки після зміни політичної влади в країні…
Олександре Георгійовичу, нині постанові ЦВК про припинення повноважень депутатів Томенка та Фірсова передувало рішення 12-го позачергового з'їзду БПП" Солідарність". Як Ви прокоментуєте це рішення?
Я не можу коментувати рішення, до якого я не мав жодного відношення. Я не є членом партії " Солідарність" і не був учасником з'їзду.
Але Вас та Вашого колегу Павла Балогу теж позбавляли депутатських мандатів у ВР попереднього скликання. Ви бачите якісь аналогії у тодішньому та нинішньому випадках, чи ситуації зовсім різні?
Ситуації різні, часи різні, але результат один.
Томенка та Фірсова позбавили мандатів законно, чи вони стали жертвами так званого «партійного рабства»?
На мій погляд, будь-яке позбавлення мандату після складання присяги, а тим більше після понад року активної роботи у Верховній Раді є неконституційним.
Чи повинні парламентарії мати право «безкарно» критикувати політику своєї партії або фракції?
Без сумніву – так. Без критики і дискусій не може бути демократичної партії, а, відповідно, – демократичної європейської Украіни. Тому позбавлення мандатів народних депутатів Миколи Томенка та Єгора Фірсова вважаю політичною помилкою і незаконним рішенням.»
І ось сьогодні, 31 березня, українські Інтернет-ресурси «вибухнули» публікаціями (із посиланнями на вінницьку газету ВінницяОк як на першоджерело), у яких інформацію повністю спотворено. Одні заголовки чого варті: «Домбровский раскритиковал Порошенко и вышел из "Солидарности"» (Подробности) «Колишній губернатор Вінничини пішов в опозицію до Порошенка» (ua1.com.ua), перелік можна продовжувати, але усі заголовки та тексти мало різняться. Що пов’язує усі ці матеріали, то це брутальне перекручування фактів.
По-перше, для того, щоб вийти з партії, пану Домбровському потрібно було б бути членом партії. Домбровський – безпартійний.
По-друге, в інтерв’ю на ВінницяОк нардеп, взагалі, не згадує Президента.
По-третє, в матеріалі ВінницяОк жодним словом не говориться про «мінімізацію» чи «максимізацію» контактів Олександра Домбровського з Петром Порошенком (як це подається у багаточисельних сьогоднішніх інтернет-інформаціях).
По-четверте, ВінницяОк не є газетою, це вінницький інформаційний сайт. Заявляю це категорично, бо я є його редактором. І мене обурює, коли інтерв’ю, опубліковане на нашому ресурсі, намагаються зробити джерелом фейкової інформації на всю Україну. Якщо це чиясь брудна політична гра, то ми в ній участь не беремо!
Світлана Вишневська, головний редактор сайту ВінницяОк