Із 119 українських банків може залишитися тільки 43. Саме стільки фінустанов володіють капіталом більшим за 300 млн грн.
Передбачалося, що ті з банків, які не збільшать свої капітали до порогу в 300 млн грн, муситимуть залишити ринок. Раніше говорили про строк до 2020 року, однак тепер в НБУ хочуть скоротити цей термін. Ті фінустанови, що не встигнуть поповнити свої запаси, будуть ліквідовані. Про це повідомляє DW з посиланнями на дані з НБУ.
"Це дозволить підвищити фінансову стійкість банків і їх здатність протистояти ризикам", – пояснює свою позицію регулятор.
Банкірам залишається шукати способи злиття або нових інвесторів.
"Швидше за все, банки, акціонери яких не можуть наростити капітали, чекають процеси злиття з іншими банками або вихід з ринку", – говорить директор департаменту інвестиційного обслуговування "ТАСкомбанк" Артем Карелін.
Для українців збільшення капіталів банків означає, що на ринку залишиться менше ненадійних установ.
За останні два роки в Україні збанкрутувало вже більше 60 банків, 44 з них були невеликими і їх акціонери не змогли збільшити капітали. В результаті виплата вкладів з цих банків була покладена на державу. За даними Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, на це в цілому було витрачено понад 17 млрд гривень.