Китайським вченим вдалося виявити стародавні золоті та нефритові вироби при розкопках відомого археологічного пам'ятника Саньсіндуй в провінції Сичуань (Південно-Західний Китай).
Фахівці працюють на цьому місці вже 20 років, але настільки цінні знахідки трапляються їм дуже рідко. Востаннє золоті предмети старовини витягували тут із землі ще в минулому столітті. Вчені припускають, що вироби могли бути створені близько трьох тис. років тому.
“Нові відкриття показують, що на місці, де ведуться розкопки, проживали люди з високим суспільним статусом”, — відзначає науковий співробітник Сичуаньського дослідного інституту культурних цінностей та археології, завідувач роботою по пам’ятнику Саньсіндуй Лей Юй.
За його словами, “виявлення золота і нефриту показує, що Саньсіндуй залишався процвітаючим в ранній період правління династії Західна Чжоу (1046-771 рр. до н.е.)”. “П’ять ділянок древніх стін, які були виявлені на півночі місця розкопок з 2011 по 2015 рік, можуть належати двом невеликим містечкам площею 460 тис. кв. м і 88 тис. кв. м відповідно”, — розповідає Лей Юй.
Археологічний пам’ятник Саньсіндуй розташований на території міста Гуанхань в 40 км від Ченду, адміністративного центру провінції Сичуань. Місцеві жителі знаходили тут різні предмети старовини ще з 1929 року. Однак повномасштабні розкопки почалися в 1986 році, коли робітники, які добували глину, виявили дві ями для жертвоприношень. Тоді в руки археологів потрапило більше тисячі предметів, у тому числі золоті маски, вироби з нефриту, бронзи і слонової кістки.