Сьогодні, 18 січня, в Держгеокадастрі проходитиме конкурс на посади директорів кількох підприємств геодезичної галузі України. Зокрема, планується, що саме цього дня відбудеться остаточне призначення керівника Вінницького науково-виробничого підприємства ДНВП «Геосистема».
За словами народного депутата України Олександра Домбровського, перебіг конкурсу, його чесність та прозорість буде під пильною увагою вінницьких парламентаріїв.
Торік навколо Вінницької «Геосистеми» розгорівся скандал, який мав розголос на всю Україну, – пояснює Олександр Георгійович. – Тоді колектив підприємства виходив на пікети та організовував страйки на захист свого незмінного з 1994 року директора Віктора Малова, якого було відсторонено від посади. Співробітники «Геосистеми» були переконані, що призначення їм нового керівника, який не має ані досвіду, ані фахової освіти геодезиста, – це намагання знищити успішне та унікальне підприємство. Під загрозою зриву опинилася й співпраця з іноземними партнерами. До слова, така ж ситуація була й на інших підприємствах галузі – Київському ДНВП “Картографія” та ДП “Херсонгеоінформ». На початку листопада 2015 року до народних депутатів Вінниччини звернулися директори підприємств системи Держгеокадастру та колектив вінницького науково-виробничого підприємства ДНВП «Геосистема» з проханням допомогти врятувати підприємства. Дев’ятеро вінницьких парламентаріїв направили Звернення до Прем’єр-міністра України та керівництва Держгеокадастру з вимогою розібратися у кадровій політиці галузі та не допустити розвалу геодезичних підприємств.
Тоді принципова позиція вінницьких парламентаріїв мала результат – 20 листопада керівництво Держгеокадастру призначило Віктора Малова в.о. директора ДНВП «Геосистема».
Нині йдеться не про конкретні прізвища майбутніх директорів геодезичних підприємств, – підкреслює Олександр Домбровський. – Важливо, щоб і конкурс, і призначення пройшли чесно, прозоро, без корупційної складової та з урахуванням фахового досвіду претендентів. Ми наполягаємо саме на цьому.
Довідка. За інформацією прес-служби ДНВП «Геосистема», незважаючи на конфлікт, який був у жовтні-листопаді 2015 року, керівництву держпідприємства вдалося стабілізувати роботу. Рік було закінчено з перевиконанням фінансового плану. Так, повністю відновлено співпрацю з ключовими іноземними партнерами. У грудні була профінансована, відповідно до контракту, та відправлена до Китаю партія цифрових аерофотознімальних камер. Підписано контракт на дослідно-конструкторську розробку нової модифікації камери з запуском у серійне виробництво з 2016 року. Підприємство отримало та виконало замовлення на встановлення обладнання власного виробництва у Мексиці. Нині на стадії підписання – контракти з Міністерством оборони на переобладнання аерофотознімальних літаків та інші передові науково-дослідні розробки.