Просвітницький проект з інклюзії реалізовано на Вінниччині

Новини Вінниці

«Через обізнаність до підняття якості життя»  –  проект з інклюзії, що впроваджувався протягом 2019 року на Вінниччині за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Виконавцями  проекту  стали громадські активісти із ГО «Паросток».

Ірина Саранча,   голова ГО «Паросток» та координаторка ініціативи у Вінницькій області , каже, що головною метою проекту  була активізація людей з інвалідністю на території ОТГ регіону. Для втілення ідеї були обрані Калинівська міська, Брацлавська та Дашівська селищні ОТГ для залучення мешканців та посадовців органів місцевого самоврядування  громад до процесів розвитку територій.

Інформаційно-просвітницьку кампанію  виконавці проекту  ГО « Паросток» спрямували на формування громадянської позиції  жителів ОТГ щодо питань інклюзивності, а також підвишення інклюзивної свідомості. Крім того, в процесі впровадження ініціативи особлива увага зверталась на  посилення ролі людей з інвалідністю у житті ОТГ та збільшення рівня їх довіри до процесів реформування місцевого самоврядування, –  повідомила Альона Смірнова, комунікативний менеджер ГО «Паросток». Вона зауважила, що інформаційно-просвітницькими заходами в рамках  інклюзивного проекту  Програми « U-LEAD з Європою» було охоплено понад 400 людей.

  • Під час реалізації проекту з інклюзії та посилення рівня доступності в ОТГ Вінниччини, ми провели 12 тренінгів, по 4 у кожній з відібраних ОТГ, для людей з інвалідністю та їх найближчого оточення, що проживають у  Калинівській, Дашівській та Брацлавській громадах. Команда виконавців проекту  приділила увагу  проектному менеджменту, адже  участь людей з інвалідністю у розбудові громад  можлива за умови навичок формування проектних заявок,  використання грантових коштів для реалізації ініціатив і  механізмів прийняття рішень на рівні місцевої влади. До тренінгів із написання проектів ми залучили  активістів молодіжних організацій, що працюють та проживають на території  ОТГ, – розповіла Альона Смірнова.

Активісти ГО «Паросток»  опрацювали  із людьми з інвалідністю питання налагодження комунікацій між учасниками процесу поліпшення рівня доступності на території громад. Особливістю  впровадження проекту на Вінниччині  стало залучення до навчальних заходів з комунікацій представників  сфери освіти, медицини, культури в ОТГ. Для мешканців Калинівської, Дашівської та Брацлавської ОТГ було організовано навчальний тренінг із  універсального дизайну. Як пояснили виконавці проекту, універсальний дизайн враховує  всі сучасні стандарти доступності, які повинні бути реалізовані на території громад.

Впродовж реалізації проекту команда ГО «Паросток» надала понад 200 консультацій з інклюзії представникам ОТГ області.

Організаційну допомогу  на регіональному рівні  виконавцям проекту надали експерти – радники ЦРМС  Програми «U-LEAD з Європою».

Експерти  підкреслюють, що  проект  із підвищення рівня доступності, за підтримки Програми,  став ще однією сходинкою для  ОТГ  Вінниччини, яка посилює обізнаність представників ОМС і  жителів громад  з питань  інклюзії, а також  дає можливості  залучення всіх категорій населення до розвиткових проектів з відродження  своїх територій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *